balet magnificat

Fundacja „Głos Ewangelii” zaprasza 29 kwietnia 2017 r. na godz. 19:00 na spektakl „Face to Face” grupy Ballet Magnificat​ do Białołęckiego Ośrodka Kultury. Wydarzenie – zarówno przez wymowę, treść spektaklu, jak i wieńczące wezwanie do pojednania się z Bogiem – ma charakter ewangelizacyjny.

Oto jedna z licznych opinii widza po zeszłorocznym spektaklu „Powrót marnotrawnego” : „To spotkanie z Ewangelią, opowiedzianą w tak niezwykły sposób sprawiło, że po raz pierwszy moja 80-letnia Mama zechciała otwarcie porozmawiać ze mną o pojednaniu z Bogiem i życiu wiecznym. Przez ponad 30 lat był to temat tabu w naszej relacji. Dziękuję.”

„Face to face” – to przypowieść o tym, jak to jest żyć z Chrystusem, a jak bez Niego. Zawiść, intrygi, triumf – ta współczesna opowieść, o dwóch profesjonalnych tancerkach baletu, przenosi widza za kulisy baletowego środowiska. Zazdrość, pragnienie rozgłosu, trawi członków tanecznego zespołu. Ale istnieje jaskrawy kontrast między dwoma tancerkami, które stają naprzeciw siebie twarzą w twarz. Życie jednej z nich wypełnione jest niezwykłą radością i wolnością; życie drugiej egoizmem, alkoholem, co przynosi pustkę i spycha w depresję. „Face to face” to piękna historia o wyzwoleniu, w którą wplecione są fragmenty z klasyki baletu – Don Kichot oraz przejmująca historia biblijnej kobiety cudzołożnej.

Ballet Magnificat to założona w 1986 r. amerykańska grupa baletowa z Jackson w stanie Missisipi wystawiająca swoje spektakle na całym świecie. Łączy ze sobą balet tradycyjny z nowoczesnym, tworząc niezwykłe spektakle teatralno-muzyczne. To mieszkanka wielu odmian tańca: od klasycznego przez jive aż po motywy celtyckie i żydowskie połączona z głębokim i poruszającym przesłaniem spektakli, stanowi o wyjątkowości zespołu. Do tej pory artyści wystąpili dla około 12 milionów widzów na całym świecie. Ballet Magnificat wystawia ponad 200 spektakli każdego roku w całych Stanach Zjednoczonych oraz za granicą (przede wszystkim w Azji i Europie). W Europie występowali między innymi w Mediolanie, Paryżu, Berlinie, Pradze, Zagrzebiu, Kijowie, Sankt Petersburgu, Moskwie).

„Wysublimowane piękno, najwyższy profesjonalizm” – napisał o nich amerykański Dallas Morning News.

W repertuarze Ballet Magnificat znajdują się poruszające interpretacje między innymi przypowieści o synu marnotrawnym „Prodigal’s Journey”, powieści Corrie ten Boom „Hidding Place” (Bezpieczna kryjówka) opowiadającej historię rodziny holenderskich chrześcijan ukrywających Żydów podczas II wojny światowej, historii wyjścia Izraela z Egiptu – „Wybaw nas!” czy najnowszy spektakl „Fa​​ce to face” (Twarzą w twarz).

Libretto spektaklu można pobrać tutaj.